Bez kategorii

Co najpierw implant czy aparat?

Oczywiście przy brakach zębowych leczenie ortodontyczne jest możliwe. Do gabinetu trafiają osoby, które w przeszłości utraciły jeden lub kilka zębów i chcą się zdecydować na ich uzupełnienie. Jednakże wstawienie implantu dentystycznego Poznań nie zawsze jest od razu możliwie. Dlaczego? Ze względu na to, że luka po usuniętym zębie samoistnie się zmniejsza lub może doprowadzić do tego, że sąsiednie zęby się nachylą. W takiej sytuacji, najpierw potrzebna będzie pomoc ortodonty, który pomoże pacjentowi wyeliminować wadę zgryzu. Co powinno nastąpić w pierwszej kolejności – wstawienie implantu czy aparat ortodontyczny? Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Trwałość – co ile wymienia się implanty?

 Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Aparat a braki w uzębieniu

Pacjenci, którzy przychodzą na wizytę do ortodonty, często obawiają się, że braki w uzębieniu będą przeszkodą w założeniu aparatu ortodontycznego. Niesłusznie, ponieważ takie ubytki nie stanowią przeszkody w noszeniu aparatu. Założenie aparatu jest niezbędne do uzyskania korekcji zgryzu i osiągnięcia prostych zębów. Takie leczenie może trwać nawet dwa lata. Ale gdy efekt już zostanie uzyskany, można zająć się protetyką. Wtedy najrozsądniejszym rozwiązaniem będą implanty zębowe. Specjalista może również zaproponować most na implantach. Taka kolejność procedur jest najbardziej korzystna, ponieważ zakładając protezy na krzywe zęby, żucie mogłoby spowodować ich uszkodzenie. Nie można stwierdzić, czy przy brakach w uzębieniu każdy pacjent będzie przechodził taki sam rodzaj leczenia ortodontycznego.

Aparat w przypadku posiadania implantów

Zdarzają się również przypadki, że stomatolog zleca leczenie ortodontyczne osobom, które musiały usunąć ząb i postanowiły go już wstawić, przed leczeniem aparatem. Taka nieplanowana kuracja okazuje się niezbędna w przypadku przemieszczania się sąsiadujących zębów w miejsca brakujących. Ponadto gdy następuje ich przechylenie. Jeżeli doszło do utraty zęba kilka lat wcześniej, istnieje zagrożenie, że przed wstawieniem implantu zębowego trzeba będzie odwiedzić ortodontę. Stomatolog podczas planowania protetyki może stwierdzić taką konieczność i wspólnie z ortodontą ustala ilość miejsca niezbędną pod implant.

Miniimplanty jako pomoc w leczeniu ortodontycznym

Dzięki mikroimplantom można wesprzeć proces leczenia ortodontycznego i uzyskać lepszą kontrolę nad problemem przesuwania się zębów. Ponadto może to znacznie skrócić czas leczenia zębów i pomóc uniknąć przebarwień, które mogą pojawić się po zdjęciu tradycyjnego aparatu ortodontycznego.

Miniimplanty mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonanie jedynie drobnych korekt. Mini implant może służyć jako kotwica (czyli punkt zaczepienia) dla wyciągów, których celem jest przesunięcie zębów w określonym kierunkiem. Warto wiedzieć, że implanty są szeroko stosowane w protetyce zębów.

Warte uwagi: Czy wstawienie implantów jest bolesne?

 Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *