Implanty bioaktywne

Bioaktywne Implanty Hybrydowe z powłoką kwasu hialuronowego to najbardziej zaawansowane technologiczne implanty hybrydowe nowej generacji. Oprócz zastosowania w ich konstrukcji dwóch różnych powierzchni, dodatkowo zostały pokryte powłoką kwasu hialuronowego.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Rola kwasu hialuronowego

Powłoka kwasu hialuronowego stymuluje komórki do wydzielania czynników wzrostu oraz tworzenia nowej struktury kostnej. Kwas hialuronowy łączy się trwale (łączenie kowalentne) z powierzchnią implantu dając długotrwałe efekty.

Bioaktywne implanty hybrydowe – efekty stosowania

Zastosowanie Implantów bioaktywnych pozwala osiągnąć pożądane przez lekarzy i pacjentów efekty:

  • Szybsze wgajanie

Powłoka hialuronowa aktywuje komórki kostne do wcześniejszego kontaktu z implantem, co skutecznie skraca czas wgajania implantu.  Tym samym szybciej możemy uzyskać pożądany efekt wizualny i funkcjonalny „nowego zęba.”

  • Większa stabilizacja, lepsza integracja

Implanty bioaktywne powstały na bazie implantów hybrydowych, w których zastosowano dwie różne powierzchnie – gładką i szorstką. Powierzchnia gładka minimalizuje penetrację bakterii, powierzchnia szorstka sprzyja wzmocnieniu połączenia implantu z kością pacjenta.

Działanie kwasu hialuronowego przyczynia się do lepszej integracji implantu z kością.

  • Zapobieganie periimplantitis

Periimplantitis czyli zapalenie wokół implantu stanowi jeden z głównych problemów współczesnej implantologii. Przyczyny powodujące powstanie periimplantitis są w znacznym stopniu zniwelowane. Dzięki zastosowaniu powierzchni hybrydowej w strukturze implantu bioaktywnego oraz powłoki kwasu hialuronowego. Implanty bioaktywne przeciwdziałają penetracji bakterii w procesie wygajania jak i kilka lat po wykonaniu zabiegu.

Badania nad periimplantitis wykazały, że ok. 10 – 30% implantów traci trochę kości w górnej części odsłaniając swą powierzchnię w okresie 5 do 7 lat od zabiegu implantacji – co umożliwia osadzanie się bakterii na implancie.

BIOAKTYWNE IMPLANTY HYBRYDOWE iRES są w stanie skutecznie przeciwdziałać i niwelować wnikanie bakterii wywołujących periimplantitis

  • Długowieczność

Połączenie hybrydowej struktury implantu i powłoki kwasu hialuronowego, zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu tkanki kostnej. Kwas hialuronowy pozostając trwale związany z implantem pobudza komórki do wzrostu, co pozwala utrzymać efekt terapeutyczny przez lata.

Bioaktywne implanty – pierwsze na świecie

Firma iRes stosując zaawansowane technologicznie rozwiązania jest obecnie jedynym na świecie producentem BIOAKTYWNEGO IMPLANTU HYBRYDOWEGO o dwóch różnych powierzchniach z powłoką kwasu hialuronowego.

Unikalny proces jego produkcji, powstały w wyniku wieloletnich badań, stanowi patent firmy.

  • Także dla palaczy i innych osób z grupy ryzyka

Palenie papierosów spowalnia początkowe wgajanie implantów jak wykazano w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz sprzyja zanikowi kości wokół implantu i osadzeniu się bakterii tworzących tzw. biofilm.

Procesy te występują nie tylko u palaczy ale również w przypadku cukrzycy czy osteoporozy.

BIOAKTYWNE IMPLANTY HYBRYDOWE wspomagają zarówno proces wgajania jak i zmniejszają ryzyko periimplantitis i utraty implantu u osób z grupy podwyższonego ryzyka.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.