Implanty hybrydowe FAQ

Implanty hybrydowe FAQ – Frequently Asked Questions, czyli najczęściej zadawane pytania i proste odpowiedzi.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Co to są Implanty Hybrydowe IRES ?

Są to implanty o dwóch różnych rodzajach powierzchni: tzw. szorstkiej w dolnej połowie i gładszej, tzw. maszynową w części górnej – dodziąsłowej.

Dlaczego potrzebujemy Implantów Hybrydowych IRES ?

Aby nie stracić implantów po kilku latach z powodu tzw. periimplantitis.

Implanty hybrydowe jako jedyne posiadają dwie różne powierzchnie (struktury) minimalizujące wnikanie bakterii.

Co to jest Periimplantitis ?

Popularnie można je nazwać stanem zapalnym implantu, który może być spowodowany wieloma czynnikami. Periimplantitis może postępować i prowadzić do odsłonięcia części implantu lub nawet jego utraty.

Dowiedz się więcej o periimplantitis >

Jakie są przyczyny Periimplantitis ?

Mogą być ‘zawinione’ przez lekarza, pacjenta lub niezawinione – spowodowane osłabieniem układu odpornościowego przez wiek, indywidualne predyspozycje i tzw. czynniki środowiskowe.

Dowiedz się więcej o periimplantitis >

Skąd wiemy, że Implanty Hybrydowe IRES przetrwają dłużej ?

Z wieloletnich obserwacji, od lat 80tych, implantów tzw. maszynowych, które z powodzeniem służą do dzisiaj. Po 2000 roku zaczęto jednak masowo wszczepiać implanty z powierzchnią szorstką, która jeśli ulegnie odsłonięciu to stwarza zagrożenie utraty implantu. Implanty hybrydowe mają w swej górnej części powierzchnię maszynową, która jest bardziej odporna na gromadzenie się bakterii w przypadku odsłonięcia i dzięki temu może uchronić przed utratą implantu.

Jaką mam pewność, że wszystkie te informacje są prawdziwe ?

Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej – EDI OSIS rekomendują stosowanie implantów hybrydowych gdyż efekty ich stosowania są zgodne w wynikami badań i obserwacji prowadzonymi przez członków EDI OSIS. Stosowanie implantów hybrydowych jest szczególnie zalecane u pacjentów po regeneracji kości, pacjentów z paradontozą oraz innych pacjentów o tzw. podwyższonych czynnikach ryzyka. Do grupy podwyższonego ryzyka należą też palacze, cukrzycy oraz osoby z osteoporozą,są oni zagrożeni perimplantitis.

Czy Implanty Hybrydowe IRES są sprawdzonym rozwiązaniem ?

Jedyną ‘nowością’ w Implantach Hybrydowych IRES jest ‘stara’ powierzchnia maszynowa ( w górnej połowie implantu ) stosowana i sprawdzona najdłużej ze wszystkich znanych powierzchni implantów tytanowych bo od lat 50tych ubiegłego stulecia. Pozostałe cechy technologiczne jak kształt śruby czy połączenie z koroną – są podobne jak w innych wiodących systemach.

Czy Implanty Hybrydowe IRES wymagają od implantologa szczególnych umiejętności ?

Nie. Wszczepia się je tak samo, jak inne dostępne implanty a protetykę na nich można wykonywać stosując nawet inne systemy, z którymi pracują dziś implantolodzy. Pamiętajmy jednak, że to wiedza i umiejętności praktyczne lekarza stomatologa wpływają na sukces leczenia. Dlatego warto wybrać cetyfikowanego implantologa.

Dowiedz się więcej o CERTYFIKOWANYCH IMPLANTOLOGACH EDI OSIS >

Czym różnią się Implanty Hybrydowe IRES od implantów hybrydowych tytanowo-cyrkoniowych ?

Cyrkoniowy kołnierz nie zrasta się z kością.

Co dają implanty hybrydowe z kwasem hialuronowym ?

Badania laboratoryjne wykazały, że powłoka hialuronowa daje w krótszym czasie, więcej kości wokół implantu. Kość szybciej jest gęstsza, twardsza i bardziej odporna na działania mechaniczne.

Powierzchnia maszynowa hybrydy dodatkowo chroni przed periimplantitis.

„Gojenie” czy „wgajanie” implantu ?

Gojeniem określa się zwykle proces przywracania integralności i funkcji tkanek organizmu po urazie. Dla wszczepionych implantów stosuje się częściej pojęcia ‘wgajanie’ jako, że implant jest ciałem obcym umieszczonym w tkankach organizmu i oczekuje się jego zintegrowania z otaczającymi tkankami.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.