Rodzaje Implantów

Jeżeli zmagasz się z problemem związanym z utratą naturalnego uzębienia, powinieneś zainteresować się tematem implantów stomatologicznych. Są to uchwyty chirurgiczne, umieszczane w kości szczęki i po pewnym czasie z nim spojony. Ze względu na wysoką trwałość oraz stopień odwzorowywania funkcji zębów naturalnych, implanty zębowe są jednym z największych postępów na rynku dentystycznym ostatnich kilkudziesięciu lat. To przede wszystkim ratunek dla uzębienia oraz eliminacja rozwoju innych potencjalnych chorób. Przeczytaj, aby poznać rodzaje implantów.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Różnorodne rodzaje implantów

Implanty dentystyczne możemy podzielić w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane poszczególne części – sam implant, praca protetyczna mocowana na implancie i łącznik, czyli element łączący implant z koroną. Najpopularniejsze wśród implantów stomatologicznych są te wykonane z tytanu. Dlaczego? Przede wszystkim wynika to z faktu, że spośród wszystkich dostępnych materiałów, ten jest jest najbardziej biokompatybilny. Co to oznacza w praktyce? Tytan bardzo szybko integruje się z kością, stając się jej częścią. Alternatywą dla implantów tytanowych są wszczepy cyrkonowe (ceramiczne).

Podziału implantów stomatologicznych można dokonać również za względu na rozmiar wszczepianych struktur. Typowe implanty zębowe mają od 3,5 do 4,2 mm średnicy. Jednakże są również mniejsze i większe rodzaje implantów. Jakie ma to znaczenie? Wybór rozmiaru zależy od okolicy, w której zęby mają zostać odtworzone.

Kolejnym podziałem implantów dentystycznych, który możemy wyróżnić jest podział ze względu na ich kształt. Wyróżniamy implanty śrubowe, zygomatyczne, cylindryczne, żyletkowe.

Implanty jednofazowe a dwufazowe – na czym polega różnica?

Implanty jednofazowe charakteryzują się tym, że wszczepy wstawiane w miejsce utraconego zęba zamyka od razu wystająca z dziąsła śruba gojąca. Od razu po zamocowaniu nakłada się na nie uzupełnienie protetyczne. Dzięki czemu wszystko odbyć się może podczas jednej wizyty, po której pacjent wychodzi od razu z gabinetu z pełnym uzębieniem. Natomiast klasyczna opcja dwufazowa składa się z tytanowej śruby oraz łącznika. W przypadku wszczepiania implantu dwufazowego pierwsza faza to wkręcenie śruby w kość żuchwy. Natomiast druga faza to mocowanie protezy zębowej lub korony.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.