Implanty hybrydowe

Implanty hybrydowe iRES

Implanty hybrydowe powstały w wyniku wieloletnich obserwacji pacjentów u których stosowano tradycyjne implanty. Od 1965 roku, kiedy wykonano pierwszy zabieg implantacji, producenci implantów wciąż udoskonalali swoje produkty. Celem było uzyskanie jak najszybszej, trwałej odbudowy utraconego zęba. Wymaga to stabilnego połączenia implantu, który jest ciałem obcym, z kością (poziom stabilności określa współczynnik stabilizacji implantu – ISQ Implant Stability Quotient ).

W 2000 roku nastąpiła rewolucja związana z wprowadzeniem powszechnie do produkcji implantów o powierzchni szorstkiej ich zadaniem było skrócenie czasu potrzebnego do obciążenia implantu koroną, czyli odbudowy pełnej funkcji zęba. Dalsze obserwacje doprowadziły do zdiagnozowania zagrożenia związanego z przypadkami stanu zapalnego wokół implantu nazwanego periimplantitis. Konsekwencją jego wystąpienia może być utrata implantu, czyli jego dezintegracja.

Zachowując zalety dotychczas stosowanych implantów oraz dążąc do zniwelowania zagrożeń związanych ze stanem zapalnym ( periimplamtitis ), prof. Massimo Simion z Uniwersytetu w Mediolanie opracował ideę implantu hybrydowego, który łączy zalety powierzchni gładkiej (maszynowej) oraz szorstkiej.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Zapobieganie periimplantitis

Występowanie niepożądanego stanu zapalnego wokół implantu zostało zminimalizowane dzięki użyciu w konstrukcji implantu powierzchni gładkiej (maszynowej). Powierzchnia gładka zmniejsza odkładanie się płytki bakteryjnej tzw. biofilmu wokół szyjki implantu. To właśnie biofilm jest przyczyną powstania stanu zapalnego nazywanego periimplantitis, który może doprowadzić do utraty implantu. Zastosowanie implantów hybrydowych znacząco wpływa na bezpieczeństwo i trwałość odbudowanego „uśmiechu pacjenta”.

Implanty hybrydowe – optymalizacja procesu wgajania

Użycie w implantach hybrydowych aż w 60% powierzchni szorstkiej, sprzyja łączeniu się komórek z kością i zwiększa pewność stabilizacji implantu. Tym samym wpływa również na bezpieczeństwo odbudowy protetycznej przy zastosowaniu koron jak i mostów.

Jedyny na świecie

Firma iRes stosując zaawansowane technologicznie rozwiązania jest obecnie jedynym na świecie producentem implantu hybrydowego o dwóch różnych powierzchniach. Unikalny proces ich produkcji stanowi patent firmy. To właśnie Implanty Hybrydowe iRES zostały wybrane przez twórców telewizyjnego programu popularno-naukowego Galileo. Bohaterem odcinka poświęconego implantom zębowym jest właśnie Implant Hybrydowy iRES.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.