Bez kategorii

Co jest lepsze implanty czy mostek?

Bardzo ważne jest, aby w miarę jak najszybciej uzupełnić brakujące uzupełnienie. Utrata nawet jednego zęba w wyniku ekstrakcji czy wypadku losowego powinna wiązać się z natychmiastowym podjęciem decyzji o zastąpieniu go implantem lub innym zamiennikiem, np. mostek. No właśnie, ale co wybrać? W celu pomocy przy odpowiedzi na  to pytanie, przygotowaliśmy niniejszy artykuł. Przeczytaj go, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Skąd wiadomo, że implant się nie przyjął?

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Mostek czy implanty, czym wypełnić lukę zębową?

Całe szczęście, możliwości mamy kilka! Jednak wybór zależy przede wszystkim od stanu uzębienia. Ponadto ilości luk zębowych oraz nie ukrywajmy – naszych funduszy, które możemy spożytkować na ten cel. Na początku, więc należy zdać sobie sprawę z tego, że wybór nie zależy wyłącznie od kwestii estetycznych czy po prostu naszych przekonań. Najważniejszą kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się nad jak najlepszym rozwiązaniem jest stan, jaki panuje w jamie ustnej pacjenta. W szczególności chodzi o stan tkanki kostnej w jamie ustnej pacjenta. W przypadku jej niewystarczającej ilości konieczna będzie odbudowa kości. Najtańszym, lecz również najmniej polecanym rozwiązaniem jest proteza stała lub ruchoma. Dużo lepszą metodą uzupełnienia braków zębowych jest most porcelanowy bądź most na implancie. Implanty zębów Poznań uznaje się zresztą za najlepsze z możliwych rozwiązań. Bez względu na to czy wybierze się mosty czy implanty, leczenie nimi przynosi bardzo pozytywne rezultaty.

Mostek – kiedy to dobre rozwiązanie?

Mosty protetyczne to doskonałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy borykają się z problemem utraty zęba, przy scenariuszu, że powstała luka jest otoczona naturalnymi zębami. Wtedy to na nich można oprzeć rekonstrukcję protetyczną. W takim wypadku, specjalista zakłada porcelanowe korony na zęby sąsiadujące z luką. Stają się one tak zwanymi filarami mostu protetycznego. Między nie, mocuje się i zawiesza nad dziąsłem kolejną koronę, tak zwane przęsło mostu protetycznego, uzupełniające w ten sposób lukę. Filary mostu mogą być na zębach naturalnych, ale mogą być również na implantach. Most protetyczny to proteza stała, której nie można samodzielnie wyjmować. Jego zaletą jest niższa cena, w porównaniu z implantem z koroną. Mosty protetyczne są także rozwiązaniem dla pacjentów, u których stwierdzono niewystarczającą grubość kości, aby można w nią było wszczepić implant zębowy.

Implanty – kiedy to dobre rozwiązanie?

Założenie implantów zębowych jest przede wszystkim rozwiązaniem bardziej komfortowym. Poza dużą łatwością żucia, implanty zębowe wyjątkowo dobrze imitują wygląd naszych naturalnych zębów. Ponadto, co bardzo ważne – w przypadku wczepiania implantu unikamy konieczności szlifowania własnych zębów. Implant zostaje wstawiony w miejsce ubytku. A odbudowa dowolnego zęba jest niemal w pełni niezależna od innych zębów.

Wszczepiony implant pełni takie same funkcje jak ząb naturalny. Tytanowa struktura jest w pełni tolerowana przez organizm, a ryzyko nieprzyjęcia implantu jest minimalne. Implant tak samo jak ząb naturalny wywiera siły na kość, co zapobiega ryzyku zaniku kości.  Ogromną zaletą implantu jest przede wszystkim jego trwałość. Tytanowa struktura i porcelanowa korona są bardzo odporne na siły powstające w czasie żucia.

Implanty czy mostek – porównanie

KRYTERIUMMOSTEKIMPLANTY
CENAW porównaniu z implantacją instalacja mostu jest dość prostą procedurą w niższej cenie. Mostek porcelanowy wykonuje się na podbudowie z metali nieszlachetnych.Cena implantu jest wyższa, ponieważ do jego produkcji wykorzystywane są droższe materiały. 
KONSTRUKCJAMontuje się most trzypunktowy lub pięciopunktowy na dwóch filarach. W miejscu brakującego zęba umieszcza się środkową koronę, która jest zawieszona między przęsłem mostku.Implant dokładnie odwzorowuje żywy korzeń zęba, na którym osadzona jest korona za pomocą łącznika.
ILOŚĆ ZĘBÓW ODBUDOWYZałożenie mostku pomaga przywrócić jeden lub 3 zęby.Za pomocą implantu eliminuje się pojedynczą wadę uzębienia lub wszczepia więcej implantów.
WPŁYW NA STRUKTURĘ KOŚCIZałożenie mostu wywołuje destrukcyjne procesy w kości szczęki w obszarze braku zębów, co prowadzi do negatywnych zmian w wyglądzie – dolna jedna trzecia twarzy zmniejsza się, kąciki ust opadają.Po zainstalowaniu implantu nie dochodzi do zaniku kości, ponieważ zapewniony jest równomierny rozkład obciążenia żucia.
WPŁYW NA ZDROWE ZĘBYPodczas montażu mostku należy oszlifować zęby filarowe, co może doprowadzić do ich uszkodzenia.Założenie implantu nie wymaga usunięcia nerwu i szlifowania sąsiednich zdrowych zębów.

Warte uwagi: Jak przebiega zabieg implantacji?

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *