Bez kategorii

Czy można zrobić implanty na NFZ?

Nie da się ukryć, że uzupełnienie braków w uzębieniu przy pomocy implantów to kosztowne rozwiązanie. Z tego powodu pacjenci szukają odpowiedzi na pytanie czy implanty można zrobić na NFZ. Już na początku warto udzielić na nie odpowiedzi. Nie, niestety implanty dentystyczne Poznań nie są refundowane przez NFZ. To jednak nie oznacza, że nie możemy liczyć na żaden rodzaj uzupełnienia braków. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Jak przebiega zabieg implantacji?

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Leczenie stomatologiczne na NFZ

W Polsce leczenie stomatologiczne jest w bardzo ograniczonym stopniu finansowane w ramach NFZ. Pacjenci wymagający natychmiastowej pomocy, są zmuszenie do prywatnego i kosztownego leczenia. Niestety, także w przypadku – leczenia implantoprotetycznego – nie jest ono w żadnym stopniu refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że żaden z podmiotów leczniczych nie może ubiegać się o przyznanie jakiejkolwiek ilości zabiegów, które zostaną zrefundowane przez NFZ. Ponadto żaden z pacjentów nie może starać się o zwrot poniesionych z tego tytułu kosztów, gdyż leczenie tą techniką nie znajduje się w wykazie gwarantowanych świadczeń zdrowotnych.

Jednak w wyjątkowych sytuacjach osoba poszkodowana, która utraciła zęby w wypadku, może starać się o pokrycie kosztów takiego leczenia odtwórczego. Należy złożyć indywidualne podanie do Dyrektora Wojewódzkiego Oddziału NFZ. Z poświadczeniem, iż pacjent utracił zęby w następstwie wypadku i przedstawić stosowną dokumentację od lekarza stomatologa.

Dodatkowych informacji można uzyskać u Rzecznika Praw Pacjenta.

Uzupełnienia protetyczne na NFZ

Uzupełnienia protetyczne takie jak ruchome protezy częściowe (od 5 do 8 brakujących zębów) lub, w przypadku bezzębia, proteza całkowita szczęki lub żuchwy, są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Świadczenia protetyczne tego rodzaju przysługują pacjentowi raz na 5 lat. Naprawa protezy zaś raz na 2 lata, przy czym ograniczenia te nie dotyczą osób po operacyjnym usunięciu nowotworu. Należy jednak pamiętać, że NFZ refunduje protezę akrylową. Jest ona najmniej zaawansowana technologicznie, o jakości znacznie gorszej niż ta, którą cechują się nowoczesne implanty zębowe Poznań. Ponadto istnieje pewien warunek takiej refundacji. O refundację mogą starać się jedynie pacjenci, którym brakuje minimum 5 zębów! Jeśli w twoim uzębieniu brakuje jednego czy nawet czterech zębów, musisz niestety zapomnieć o tym, że proteza zostanie wykonana na NFZ. 

Za korony, mosty, jak również implanty zębowe trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Implanty dentystyczne na raty

Bezzębie lub pojedyncze ubytki w uzębieniu to problem, który dotyka wielu ludzi, nie tylko starszych. Może on być spowodowany bardzo wieloma czynnikami i dlatego właśnie może spotkać każdego. Nie ulega wątpliwości, że jest to poważny problem. Trzeba go jak najszybciej naprawić, aby nie doszło do poważnych zmian w obrębie tkanki kostnej, która przy braku nacisku zębów, po prostu zaczyna zanikać. Jednakże jak zareagować natychmiast, jeśli nie pozwala Ci na to domowy budżet? Wiele klinik implantologicznych oferuje swoim pacjentom możliwość wykonania zabiegu wszczepienia implantów, który może zostać opłacony w systemie ratalnym. Zazwyczaj niezbędne formalności kredytowe można dopełnić na miejscu, w klinice.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Warte uwagi: Skąd wiadomo, że implant się nie przyjął?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *