chirurgia dentystyczna

Usunięcie wszystkich zębów – jak długo trwa ten proces?

To, co niekiedy nie wydaje się dużym problemem jamy ustnej, może z łatwością doprowadzić do znacznie bardziej znaczących problemów w krótkim czasie. W konsekwencji, czasami może to prowadzić do konieczności pełnej ekstrakcji jamy ustnej. Pełna ekstrakcja jamy ustnej polega na usunięciu wszystkich zębów. Często jest to pierwszy krok przed całkowitym leczeniem protetycznym.  Usunięcie wszystkich zębów zwykle odbywa się podczas jednej wizyty, lecz nie zawsze.

Pełna ekstrakcja jamy ustnej jest stosunkowo prosta, a specjaliści za pomocą znieczulenia mogą uczynić to doświadczenie bezbolesnym. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Czym są korony kompozytowe?

W przypadku konieczności usunięcia zęba, pacjenci chcą mieć pewność, że zabieg można wykonać w możliwie najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób. Aby mieć spokój ducha i pewność, że wszystko przebiegnie pomyślnie, skontaktuj się z kliniką dentystyczną Stankowscy-Białach. Specjaliści przeprowadzą Cię przez całą procedurę, dbając o Twój komfort i nie pozostawiając przykrych wspomnień. Skorzystaj z usługi usunięcie zęba Poznań i przejdź do kolejnego kroku – uzupełnienia brakującego uzębienia w ramach usług Protetyka Poznań.

Usunięcie wszystkich zębów – wyjaśnienia

Bez jednego lub dwóch zębów można żyć bez większych konsekwencji, ale utrata kilku zębów naraz wymaga przemodelowania kości szczęki, aby przygotować ją pod most lub protezę.

Nie ma jasnej reguły dotyczącej liczby zębów, które można bezpiecznie usunąć podczas jednego zabiegu. Odpowiedź różni się w zależności od stanu zdrowia jamy ustnej i zaleceń chirurga szczękowego. Jak już wspomnieliśmy we wstępie – w niektórych przypadkach może być konieczna ekstrakcja całej jamy ustnej.

Ekstrakcje całej jamy ustnej zwykle mają miejsce, gdy pacjenci cierpią na poważną chorobę przyzębia (dziąseł). Może to prowadzić do nadmiernej próchnicy zębów i infekcji, które można zatrzymać jedynie poprzez usunięcie wszystkich zębów.

Szczególne środki ostrożności po zabiegu

Po zabiegu możesz zauważyć niewielkie krwawienie w okolicach miejsca usunięcia zębów. Nie przejmuj się, ponieważ to normalne, że zdarza się to przez kilka godzin po zabiegu. Tylko upewnij się, że przygryzasz gazę umieszczoną w miejscu ekstrakcji, aby pomóc zatamować krwawienie. Pomocne może być również leżenie w pozycji półleżącej. Pewnych czynności, takich jak pochylanie się, płukanie ust i używanie słomki, należy całkowicie unikać przez pierwsze 24 godziny po zabiegu.

Drugiego i trzeciego dnia po ekstrakcji sytuacja zaczyna się nieco poprawiać, jeśli chodzi o to, co można, a czego nie można robić –  z wyjątkiem możliwości intensywnego płukania jamy ustnej.

Usuwanie zębów pod narkozą

Na taki zabieg decydują się pacjenci, którzy muszą usunąć kilka zębów lub wykonać ekstrakcję zatrzymanych ósemek. Jest on w pełni bezpieczny, a przy tym zapewnia pacjentowi ogromny komfort.

Bardzo istotna jest w tym przypadku opieka lekarza anestezjologa, który czuwa nad pacjentem, by w tym czasie stomatolog mógł skupić się na ekstrakcji zębów. Dzięki współpracy dwóch specjalistów, ekstrakcja zębów pod narkozą przebiega bardzo sprawnie. Narkoza pozwala bowiem na usunięcie wszystkich zębów w trakcie jednej wizyty. Nie jest wymagane rozkładanie zabiegu na kilka etapów.

Jeśli pacjent wyrazi chęć przeprowadzenia zabiegu usuwania zębów pod narkozą, najpierw poddawany jest badaniu stomatologicznemu, a następnie anestezjolog dokonuje kwalifikacji go do narkozy. Po wybudzeniu się z narkozy pacjent pozostaje pod obserwacją anestezjologa, a następnie może wrócić do domu. Nie wolno mu jednak prowadzić pojazdów mechanicznym po znieczuleniu dentystycznym.

USUNIĘCIE ZĘBA POZNAŃ

PROTEZA POZNAŃ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *