Implanty cyrkonowe (ceramiczne)

Implanty cyrkonowe są alternatywą dla implantów tytanowych. Jest to inaczej implant ceramiczny. Niezależnie od tego czy odbudowywany jest jeden ząb, czy większa ich ilość, użyty materiał musi być stabilny i neutralny. Ponadto bardzo wytrzymały. Implanty ceramiczne wykonane są z tlenku cyrkonu, który całkowicie spełnia wymienione wymagania. Jest to materiał, którego od dawna używano też w endoprotezach stawu biodrowego. Ponadto ceramika jest odporna na korozję i ma bardzo dobrą osteointegrację, co oznacza, że dobrze wiąże się z tkanką kostną. Dzięki niezwykle stabilnej strukturze chemicznej, z ceramiki nie uwalniają się jony ani żadne inne związki chemiczne. Nie podlega więc korozji i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Przeczytaj również o innych rodzajach implantów!

Właściwości implantów cyrkonowych

Jak już wspomnieliśmy powyżej, implanty cyrkonowe są wyprodukowane na bazie tlenku cyrkonu. Mają one bardzo naturalny wygląd i bardzo ciężko odróżnić je od zębów naturalnych, a dodatkowo reagują one tak samo na światło słoneczne, jak zęby naturalne. Implanty wykonane z tego materiału są odporne na ścieranie i dobrze znoszą kwasowe środowisko.

Podobnie jak implanty tytanowe, implanty cyrkonowe są biozgodne. Oznacza to, że nie pojawiają się żadne objawy uczuleń, czy podrażnień po ich wszczepieniu. Ponadto na implantach cyrkonowych trudniej osadzają się bakterie i płytka nazębna. Rzadziej są również przyczyną zanikania kości lub retrakcji dziąseł, czyli odchyleniem wolnego brzegu dziąsłowego.

Implanty cyrkonowe to wysoka estetyka!

Nie od dziś wiadomo, że piękne białe to wyraz zdrowia. Wszyscy o takich marzymy. Dodają nam pewności siebie i sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjni.

Cyrkonowe implanty ceramiczne są w całości białe, więc bardzo bliskie naturalnego koloru zębów. Dzięki temu, w przeciwieństwie do implantów tytanowych, nie ma ryzyka, że spod korony przebijać się będzie szary cień. Nawet jeżeli pokrywające dziąsło pacjenta jest bardzo cienkie lub ulegnie recesji, implant zawsze pozostaje biały. Z tego powodu cyrkonowe implanty ceramiczne świetnie sprawdzają się w obszarze zębów przednich.

Czy implanty cyrkonowe zawierają metale?

Czysty cyrkon przypomina z wyglądu diament. W celu produkcji implantów, ulega on modyfikacji. Do ich produkcji wykorzystuje się biały dwutlenek cyrkonu, który jest metalem przejściowym. Implanty cyrkonowe są sprzedawane, jako produkt niezawierający metalu. Jak to? Jest to możliwe, ponieważ cyrkon w tej postaci przekształca się w kryształ i staje się ceramiką. Dlatego cyrkon w postaci dwutlenku cyrkonu uważa się za pierwiastek wolny od metalu.

Umów się na wizytę do kliniki dentystycznej, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane usługi.

Przeczytaj również o innych rodzajach implantów!