Implanty Hybrydowe

Implanty hybrydowe iRES

 

Implanty hybrydowe powstały w wyniku wieloletnich obserwacji pacjentów u których stosowano tradycyjne implanty bo od 1965 roku, kiedy wykonano pierwszy zabieg implantacji, producenci implantów wciąż udoskonalali powierzchnie implantów licząc na szybszą integrację implantu z kością. Udoskonalenia te nakierowane były na zwiększenie szorstkości i porowatości powierzchni implantów tak, aby komórki kościotwórcze łatwiej osadzały się tam i tworzyły trwałe konglomeraty – czyli tkankę (kostną). Już wtedy pojawiały się głosy ( Dr Dennis Tarnow 1993, http://osis.org.pl/pl/implanty-hybrydowe-25-lat-temu/ ), że powierzchnia szorstka w górnej części implantu może powodować łatwiejsze także osadzanie bakterii w przypadku gdy implant zostanie odsłonięty i proponował nawet takie implanty hybrydowe, pół na pół: u dołu szorstkie a u góry gładkie – ale postulaty Tarnowa zostały szybko odrzucone.

 

Niestety w latach 2005-2007 uważni klinicyści zaczęli dostrzegać niepokojące zjawisko polegające na postępującym zaniku kości wokół implantów szorstkich – coś, czego do tej pory, przy starych implantach maszynowych nie widzieli. Nazwali to zjawisko ZAPALENIEM WOKÓŁ IMPLANTU ( czyli po łacinie: PERIIMPLANTITIS ). Periimplantitis niezahamowane prowadzi do utraty implantu.

 

Dowiedz się więcej o periimplantitis >

 

Ponieważ implantolodzy nie spotykali się z tym wcześniej – nie znali skutecznych sposobów zahamowania periimplantitis. Obecnie najbardziej skuteczną metodą przy szybo postępującym zaniku jest zabieg wygładzania wiertłem odsłoniętej, ‘chorej’ części implantu tak, że jego powierzchnia staje się maszynowa – tak jak to było przy pierwszych implantach. Abu temu zapobiec – Prof. Massimo Simion, przyjaciel Prof. Dennisa Tarnowa – wrócił do jego koncepcji i zapoczątkował produkcję IMPLANTÓW HYBRYDOWYCH.

 

 

Zapobieganie periimplantitis.

Górna powierzchnia gładka MPLANTU HYBRYDOWEGO zmniejsza odkładanie się zabójczej dla kości płytki bakteryjnej tzw. biofilmu wokół szyjki implantu, jeśli implant zostanie odsłonięty. Dolna, szorstka część implantu polepsza początkową integrację implantu z kością i jego stabilizację. http://osis.org.pl/pl/peri-implantitis-2/ MPLANTY HYBRYDOWE to postęp w implantologii, bezpieczeństwo i trwałość odbudowanego „uśmiechu pacjenta”.

 

 

Optymalizacja procesu wgajania.

Użycie w implantach hybrydowych aż w 60% powierzchni szorstkiej, sprzyja łączeniu się komórek z kością i zwiększa pewność stabilizacji implantu. Tym samym wpływa również na bezpieczeństwo odbudowy protetycznej przy zastosowaniu koron jak i mostów.

 

 

Jedyny na świecie.

Firma iRes stosując zaawansowane technologicznie rozwiązania zapoczątkowała na świecie ERĘ IMPLANTÓW HYBRYDOWYCH o dwóch różnych powierzchniach. Unikalny proces ich produkcji stanowi patent firmy. To właśnie Implanty Hybrydowe iRES zostały wybrane przez twórców telewizyjnego programu popularno-naukowego Galileo. Bohaterem odcinka poświęconego implantom zębowym jest właśnie Implant Hybrydowy iRES.

Zobacz film o Implantach Hybrydowych iRES >

 

 

Ewolucja

Implanty hybrydowe iRES stanowią bazę dla rozwoju nowej generacji implantów, której obecnie najwyższą ewolucją są: Bioaktywne Implanty Hybrydowe z powłoką kwasu hialuronowego.

Dowiedz się więcej o Bioaktywnych Implantach Hybrydowych iRES >