Implanty Bioaktywne

Bioaktywne Implanty Hybrydowe

Bioaktywne Implanty Hybrydowe z powłoką kwasu hialuronowego to najbardziej zaawansowane technologiczne implanty hybrydowe nowej generacji. Oprócz zastosowania w ich konstrukcji dwóch różnych powierzchni, dodatkowo zostały pokryte powłoką kwasu hialuronowego.

Dowiedz się więcej o implantach hybrydowych >

Rola kwasu hialuronowego.

Powłoka kwasu hialuronowego stymuluje komórki do wydzielania czynników wzrostu oraz tworzenia nowej struktury kostnej. Kwas hialuronowy łączy się trwale (łączenie kowalentne) z powierzchnią implantu dając długotrwałe efekty.

 

 

Zobacz film o implantach pokrytych kwasem hialuronowym >

 

Efekty stosowania Bioaktywnych Implantów Hybrydowych.

Zastosowanie Implantów bioaktywnych pozwala osiągnąć pożądane przez lekarzy i pacjentów efekty:

Szybsze wgajanie.

Powłoka hialuronowa aktywuje komórki kostne do wcześniejszego kontaktu z implantem, co skutecznie skraca czas wgajania implantu. http://osis.org.pl/pl/implanty-bioaktywne/ Tym samym szybciej możemy uzyskać pożądany efekt wizualny i funkcjonalny „nowego zęba.”

 

 

Większa stabilizacja, lepsza integracja.

Implanty bioaktywne powstały na bazie implantów hybrydowych, w których zastosowano dwie różne powierzchnie – gładką i szorstką. Powierzchnia gładka minimalizuje penetrację bakterii, powierzchnia szorstka sprzyja wzmocnieniu połączenia implantu z kością pacjenta.

Działanie kwasu hialuronowego przyczynia się do lepszej integracji implantu z kością.

Zapobieganie periimplantitis.

Periimplantitis czyli zapalenie wokół implantu stanowi jeden z głównych problemów współczesnej implantologii.

Przyczyny powodujące powstanie periimplantitis są w znacznym stopniu zniwelowane dzięki zastosowaniu powierzchni hybrydowej w strukturze implantu bioaktywnego oraz powłoki kwasu hialuronowego. Implanty bioaktywne przeciwdziałają penetracji bakterii w procesie wygajania jak i kilka lat po wykonaniu zabiegu.

Badania nad periimplantitis wykazały, że ok. 10 – 30% implantów traci trochę kości w górnej części odsłaniając swą powierzchnię w okresie 5 do 7 lat od zabiegu implantacji – co umożliwia osadzanie się bakterii na implancie.

BIOAKTYWNE IMPLANTY HYBRYDOWE iRES są w stanie skutecznie przeciwdziałać i niwelować wnikanie bakterii wywołujących periimplantitis

 

Dowiedz się więcej o periimplantitis >

 

 

Długowieczność.

Połączenie hybrydowej struktury implantu i powłoki kwasu hialuronowego, zapewnia utrzymanie prawidłowego poziomu tkanki kostnej. Kwas hialuronowy pozostając trwale związany z implantem pobudza komórki do wzrostu, co pozwala utrzymać efekt terapeutyczny przez lata.

 

 

Pierwszy na świecie.

Firma iRes stosując zaawansowane technologicznie rozwiązania jest obecnie jedynym na świecie producentem BIOAKTYWNEGO IMPLANTU HYBRYDOWEGO o dwóch różnych powierzchniach z powłoką kwasu hialuronowego.

Unikalny proces jego produkcji, powstały w wyniku wieloletnich badań, stanowi patent firmy.

 

Także dla palaczy i innych osób z grupy ryzyka.

Palenie papierosów spowalnia początkowe wgajanie implantów jak wykazano w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym http://osis.org.pl/pl/the-effects-of-smoking/ oraz sprzyja zanikowi kości wokół implantu i osadzeniu się bakterii tworzących tzw. biofilm.

Procesy te występują nie tylko u palaczy ale również w przypadku cukrzycy czy osteoporozy.

BIOAKTYWNE IMPLANTY HYBRYDOWE wspomagają zarówno proces wgajania jak i zmniejszają ryzyko periimplantitis i utraty implantu u osób z grupy podwyższonego ryzyka.

Więcej o wynikach badań implantów pokrytych kwasem hialuronowym >